Prosím nekopírujte texty ani obrázky bez svolení autora

Paleontologická zahrada - Výprava pro Yangchuanosaura

17. dubna 2010 v 22:40 | Jiří Kryštof Jarmar |  Paleontologická zahrada

VÝPRAVA PRO YANGCHUANOSAURA ČÁST 1/2

Masiakasaurům se ve výběhu daří a vajíčka by se měla brzy vylíhnot. Rapetosauři velmi zlobí. Kácejí stromy ve výběhu a my jim tam musíme dovážet kapradiny a listí Dnes přemýšlím o nějakém dinosaurovi z pravěké Číny.. Nejspíš to bude Yangchuanosaurus, jeden z největších dravců na zemi. Studuji s kým žil a připravuji se na výpravu. Když je vše připraveno otevírá se nám cesta do pravěku. Vracíme se do svrchní Jury. Prošli jsme všichni portálem a objevili se desítky milionů let v minulosti. Stojíme na velké pláni a před námi se rozkládá les. Za lsem jsou vidět hrozivé sopky. Těch se trochu obáváme, protože by mohli vybuchnout. Vyrážíme tedy směrem k lesu. S batohem si vykračuji a v hlavě se mi honí myšlenka, jak krásné je 21. století. V tomhle sopečném pekle bych tedy žít nechtěl. Nad námi krouží hejno nevelkých ptakoještěrů, které jsem nikdy neviděl. Co je to za druh?? Ptá se Frank. Nevím. Asi něco, co nebylo ještě objeveno. Konečně jsme vkročili do lesa, ale ani stopa po dinosaurech. Pokračujeme do hloubi lesa a pořád slyšíme jen skřeky ptakoještěrů. Zkuíme vylézt na kopec, povídám. Vydali jsme se tedy hledat nějaký ten kopec. Nebylo těžké ho najít. Když jsme se konečně dobelhali na vršek, tak si lehli na rozpálené kameny. To horko! To bylo nesnesitelné. Začal jsem se ohlížet po nějakých dinosaurech. Uviděl jsem stádo Mamenchisaurů. Poblíž nich polehávali Monolophosauři. Rychle jsme se za nimi vydali. Bloudili jsme čínským lesem a už si mysleli, že jsme je ztratili. Najednou bylo slyšet praskání  a dupání. Stádo obrů míří přímo proti nám. Nademnou se tyčil jeden z největších Sauropodů, co kdy chodil po Zemi.


Ani jsme se nerozkoukali a Mamenchisauři mizeli v lese. Monolophosauři je pronásledovali. Vyrazili jsme tedy za nimi. Cestou nás bičovali vysoké rostliny a moc příjemné to zrovna nebylo. Uslyšel jsem hlasitý řev a myslel, že je to Monolophosaurus. Ale skutečnost mne překvapila. Byli to dva Sinraptoři útočící na Tuojiangosaura. Zastavili jsme se a s napětím sledovali ukrutný boj. Sinraptor se zakousl Tuojiangosaurovi do hžbetního ostnu. Tuojiangosaurus sebou trhnul a zasadil Sinraptorovi ránu do holení kosti. Nejspíš mu ji zlomil. Druhý dravec se vylekal a raději utekl z boje. První Sinraptor se zřítil k zemi. Čeká ho krutý osud. Vyhladovění! Tuojiangosaurus spokojeně odchází za stádem. My jsme pokračovali v cestě.  Šli jsme po stopách, které se nedalo přehlédnout. V nich se maličcí opeřenci snažili vyzobat vše, co je k jídlu. Konečně jsme dorazili k řece. Okolo ní bylo mnoho dinosaurů a mezi nimi i Mamenchisauři. Jako na předchozí pláni na ně čekalo stádo Monolophosaurů. Napadlo mne, že by bylo krásné mít v parku tak nádherného dravce, jako je Monolophosaurus.  Připravil jsme portál přímo před těmito masožravci. Monolophosauři se jeden po druhém začali zvedat. Zaradoval jsem se a myslel, že půjdou do portálu. Zamnou ale Monolophosauři začali odbíhat směrem k Mamenchisaurům. S tím jsem nepočítal. Začali na ně útočit. Jeden s dravců se nechal přesvědčit. Přibližoval se ke mě a k portálu. Najednou se po útoku Monolophosaurů stádo Sauropodů zplašilo a jeden z nich se rychlostí vydal přímo proti nám. Před monolophosaurem si stoupnul na zadní končetiny a vyděšený dravec urychleně prchal.Já jsem stačil jen tak tak uskočit. Mamenchisaurus nám odkopl jeden portálový praporek. Vystrašení Mamenchisauři začali utíkat dolesa. Praporek byl někde tam mezi nimi. Rychle jsme přebrodili malou říčku a hledali část porálu. Nick zkleslým hlasem řekl: mám ho. Praporek byl totálně zničený. Mamenchisauři ho rozdupali na placku. V týmu zavládla panika.

Jak to dopadne s týmem paleontologů??? Vrátí se ještě někdy zpět z toho pravěkého pekla?? To se dozvíte v příštím díle Výprava pro Yangchuanosaura část 2/2 

Ps: omlouvám se za nekvalitní obrázky, ale internet mi je v lepší kvalitě nezobrazuje
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

LÍBÍ SE VÁM MŮJ DINO BLOG???

ANO JE SUPER 45.4% (951)
NO JE DOBRÝ, ALE CHCE TO JEŠTĚ PŘIDAT 16.8% (352)
dobrý 10.9% (229)
nic moc 12.3% (257)
Je to nejhorši blog pod sluncem :( 14.6% (307)

Komentáře

1 mojeznamky mojeznamky | Web | 18. dubna 2010 v 7:06 | Reagovat

Nádherné díval ses na mou televizi a nový díl Marsu?

2 HAAS HAAS | Web | 18. dubna 2010 v 11:30 | Reagovat

To je přímo nádhera!

3 Eva Eva | Web | 18. dubna 2010 v 15:36 | Reagovat

Ty joo- pěkný!

4 Gaara Gaara | 12. července 2010 v 21:21 | Reagovat

Uzastne musis urobit dil s Coelophisisem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama