Prosím nekopírujte texty ani obrázky bez svolení autora

Miroplasmosauři, aneb život na jiné planetě díl 3.

19. dubna 2010 v 18:18 | Jiří Kryštof Jarmar |  Miroplasmosauři aneb život na jiné planetě

Miroplasmosauři - záchranná mise


Fred už oblétával okolo Zemského měsíce, ale náhle mu vypadl jeden motor. Raketa RL 258 začala nabírat rychlosti a střemhlavým letem se blížila k povrchu. Fred se marně snažil nahodit motor. Raketa kroužila vzduchem jako torpédo. Fred vypnul motory, aby se loď srovnala. Byl už jen párset metrů nad povrchem, když se mu konečně podařilo nastartovat záložní trysky. Loď zpomalila, ale trysky to neutáhli a po chvíli zase vypadly i oni. Naštěstí raketa nebyla už v takové rychlosti a tak se z ní Fred mohl katapultovat. Raketa za pár vteřin dopadla na hladinu jezera a roztříštila se na kusy. Fred si vduchu říkal, jaké měl štěstí. To už ale zaznamenali pohyb radarové základny a začali se sjíždět komanda ozbrojených vojáků na louku, na které zanedlouho přistál Fred. Americký generál považoval Freda za evropského špiona a chtěl ho potrestat. Fred se vše snažil vysvětlit, ale marně. Generál byl úplně tvrdohlavý a nějaký žvást, jako že přiletěl z černé díry ho vůbec nezajímá. Po týdením vyšetřování byly zprávy o nálezu kosmické rakety a byla informována NASA. Ta zjistila, že raketa RL 258 patří kosmické lodi AH 96. Po nedlouhém hledání pilota rakety, NASA konečně objevila Freda v tajných spisech armády. Od armády si ho vzali k NASA a Fred jim o všem pověděl. Za nedlouhou dobu se začali šířit zprávy do světa o nové planetě. Bylo shromážděno několikset vědců, aby prošetřili misi MARS. O týden ozději byla mise prohlášena za nedokončenou a zveřejněna novina, že na neznámou planetu poletí skrz černou díru kosmická loď INTEREST OPD 893, na jejíž palubě bude 20 vědců, 8 zoologů, 52 vojáků, 2 archytekti a 15 doktorů. Na palubě budou zásoby kyslíku, materiál na stavbu centra, elektrické ohradníky, ústní masky a průhledné, ocelové kusy plastového skla na pokrytí základny a další věci. Odborníci převážili názor na přepravu kyslíkového stroje a nakonec ji neschválili. Kosmická loď INTEREST OPD 893 s naplněným úložným prostorem vyletěla ze základny NASA 22. 7. 2025.

Na planetě zatím život posádky ubíhal: Během jeden a půl měsíce na planetě postavili poplašné bezpečnostní zařízení. Zatím žili v lodi a s Miroplasmosaury se už zžili. Už znali většinu druhů pohybujících se v jejich okolí. Teď už jen netrpělivě očekávali přílet záchranné lodi. Tedy obrátil další list v knížce a povídá: za  3 dny už by tu měli být, ale počítejme, že budou mít myslím takové týdenní zpoždění. Všichni přikývli.

Už nám docházejí zásoby vody. Řekl Mik. Musíme znovu k jezeru a nabrat novou. Ach ne. Mě už se do těch skafandrů nechce! Řekl Hans. Tedy na to odpověděl: Počkej! Zkusím pokus, který zjistí, jestli je tento vzduch kůži nebezpečný nebo ne. Spíše se obávám, že by mohl způsobit nějaké onemocnění. Ale za ten měsíc co jsme tady, jsem přečetl pár deníků a knih. Podobná látka jako je tady, se vyskytuje pod zemskou kůrou a je dráždivý na dýchání, ale kůži ani svalovině by to ublížit nemělo. Zkusím to a uvidíme. Tedy vzal kůži, která byla zabalena v balíku a na ni nalepil vatu. Ponořil to do vody a po té do dusíku. Vyndal to na vzduch a nic se s tím nedělo. Takže všichni vyšli ven jen v plynových maskách. Šli tedy k jezeru pro vodu. Věděli, že tam žije obrněný býložrvec, který je případně ochrání pře dravci. Na pozoru se ale museli mít pořád. Konečně došli k jezeru a naplnili kanistr vodou. Hans si zase nabral hrs malých tvorů z rybníka, kteří byli chutní. Náhle se ale ozval obrovský rachot a bzučení. Stromy se začali ohýbat a všichni se museli držet kapradin, aby je to neodfouklo. Na povrch se začal vrhat stín a jejich loď se začala posouvat ke srázu.

Co je ten obrovský stín?? To se dozvíte v příštím díle, který zde bude nejspíš zítra nebo pozítří.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

jakého máte nejraději dinosaura z masožravců???

Spinosaura aegyptycuse 34.2% (178)
Tyranosaura rexe 24.2% (126)
megaraptora 8.1% (42)
utahraptora 8.3% (43)
giganotosaura 12.1% (63)
jiného 13.2% (69)

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 19. dubna 2010 v 19:11 | Reagovat

Hezký!

2 Chanel Handbags Chanel Handbags | E-mail | Web | 4. října 2011 v 14:17 | Reagovat

Let’s make things better.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama