Prosím nekopírujte texty ani obrázky bez svolení autora

Miroplasmosauři, aneb život na jiné planetě díl 1.

14. dubna 2010 v 17:28 | Jiří Kryštof Jarmar |  Miroplasmosauři aneb život na jiné planetě

MIROPLASMASAUŘI - Neplánovaná cesta

Motory zažehnuty, konstrukce v pořádku, zásoby kyslíku v pořádku, počítač v pořádku, může se startovat!!! Vyšli to na věž!!! Start povolen!!! Začínám odpočítávání!! 10...9....8....7....6.....5....4....3...2....1... START!!!! Kosmická loď AH96 právě odstartovala. Čas 12:00 datum 26.5.2025. Vyšlete to na velitelství. Výška 320 000 Km nad Zemí pane! Rychlost 152 341 uzlů pane! Vše v pořádku. Kurz 45/52 Mars. Dosavadní doba letu je 2 a půl minuty pane! Neřikej mi pořád pane. Na této lodi strávíme nějaký čas spolu a tak si můžem tykat ne??

Večerní zprávy: Dnes dopoledne odstartovala kosmická loď AH 96. Na palubě je americkoněmecká posádka. Hans Schlitten - vedoucí posdky, Michael Ostrich - pracovník na plánech, Fred Antiony - geolog a paleontolog pro zkoumání hornin a Tedy Matterson - paleontolog a technik, pro výzkum forem života. Posádka má za cíl oběvit formy života na vzdálené planetě Marsu. Tato expedice by mohla být chybějícím článkem v vesmírných vědách, o kterých zatím víme. Přejme jim proto hodně štěstí, ať svou výpravu dokončí. Na Mars by měli dorazit přibližně za měsíc. Datum přistání na Marsu se plánuje na 31.6.2025.

Zpět na palubě kosmické lodi: Co děláš Tede?? Zeptal se Fred. Ale zkoumám nějaké úlomky, které se před dvěma lety přivezly z Jupitera. Chci zjistit, jestli je vůbec nějaká šance, jestli tam oběvíme nějaký ty formy života. Nesmíme ztrácet naději!! Odvětil Tedovi Fred. Z kabiny se ozvala řeč. Vedoucí posádky Hans mluví do mikrofonu. Miku přijď do kabiny. Za chvíli budeme zastavovat u družice IBRUSH 59. Musíme doplnit palivo, aby nám vydrželo až na Mars. Nad Mars poslali počítačem ovládanou družici s palivem. Už ji počítač zaznamenal. Řekl Mik. Blížíme se pomalu k ní. Snižte rychlost na 78 000 uzlů. Vysuňte přepravné hadice. Ted s Fredem je běželi vysunout. Když už se konečně připojili k palivové lodi, posádka z družice IBRUSH 59 začala přenášet bedny s materiály. Tedy si ihned spolu s Fredem běželi pro bednu se vzorky hornin z jiných planet. Palivo se přečerpalo a kosmická loď AH 96 zavřela své východy. Kapitán Hans podal rozkaz k navrácení se na pracovní místa.

O jeden měsíc později:

Hansi!! Hansi!! Na počítači se už oběvil Mars!! Je přímo před námi!! Hans začal mluvit do mikrofonu: Posádko na svá místa!!! Za 45 minut se bude přistávat. Všichni byli ohromeni krásou a velikostí Marsu. Tedy se ale odíval do počítače a uviděl něco, co vidět nikdy nechtěl. Mezitím Mik korigoval Hanse k přistání. Rychlost 125 000 uzlů 115 000 uzlů snižujeme na 110 000 uzlů. Najednou přiběhl Tedy s Fredem a začali křičet na Hanse: Hansi!! Hansi!! Obrať kurz!! Blížíme se k neznáme věci!! Podle údajů je to černá díra!! Hans se ale podíval na tabulky a začal křičet: Nejde to. Tahle loď je jako kámen!!! Vůbec to s ní nejde ovládat!! Všichni tady umřemee!!! Posádka s lodí vyletěla za Mars a všichni uviděli něco hrozivého!! Obrovskou černou díru!!! Přístroje lodi začali blbnout a všem bylo jasné, že je konec!! Černá díra je vtáhla jako větrák list. Loď sebou začala cukat a posádka začala upadat do bezvědomí. Loď se řítila černou dírou neznámo kam rychlostí asi 1 251 326 uzlů. Pomalu se z ní začali ulamovat části.

O dva týdny později:

Polorozpadlá loď vyletěla z černé díry už před týdnem a je neznámo kde. Posádka se konečně začala probouzet z nicnevidoucího spánku. Hans se začal ptát: Kde to jsme?? Co se stalo?? Nikdo si nic nepamatoval a tak všichni mysleli, že do nich narazil nějaký malý meteorit. Za nedlouhou dobu se všichni úplně zpamatovali. Tedy s Hansem dali loď do chodu. Letěli vesmírem neznámo kam. Miky najednou vyskočil ze židle a povídá. Hansi už vím kde jsme. Na počítači se objevilo slunce!! Letíme domů!! Celá posádka se radovala. Ale když se přiblížili blíž, čekalo je veliké překvapení. Úplně jiné planety. Uprostřed byla žhavá obrovská koule, která dodávala teplo všem ostatním. Vypadalo to jako na mléčné dráze, akorát úplně jiný vzhled. Za chvíli už budeme mít oblétlé Slunce . Povídá Hans. Ale Hansi tohle není Slunce. Vypadá to jako by jsme byli úplně v jiné dimenzi. Odvětil na to Miky. Je to úplně jiný svět, než jsme znali. Tedy se zvednul ze židle a povídá. Šálí mě zrak?? Vždyť tohle je druhá matička země!!! Všichni upřeli zrak na barevnou planetu. Byla přímo před nimi. Hans ihned spustil. Miku namiř kurz na tu planetu. Frede postarej se o přistávací talíře. Máme už jen tři. Ten čtvrtý nám odpadl při té havárii. Takže bude obtížné přistát!! Myslím, že tam bude krajina. Tedy se začal hrabat v knížkách a denících a podle vzhledu planety usoudil, že se tam bude dát žít. Byli už jen pár metrů od pevniny a Hans prudce zatáhl za manuální řízení, aby mohli přistát. Zarili se do pevniny a dřeli se do ní jako vrtačka do dřeva. Náhle projeli pod něčím obrovským!! Vypadalo to jako by to mělo nohy!! Povídal Fred. Vypadá to, že na této planetě něco žije! Když se loď konečně zastavila na nádherné pustině, posádka si na sebe vzala ochrané obleky a kyslíkové masky. Tedy!! Zkus jestli je tento vzduch dýchatelný!! Tedy vyndal malý filtr a zapnul mu větráček. Ne bohužel není. Je tu jenom 0,9 % kyslíku a jinak zbytek je výměšek něčeho co neznám. Ale mohlo by tu být dýchatelno, kdybychom sem přivezli náš stroj na přeměnu kyslíku. Pane bože viděli jste to?? Zvolal Mik. Kdo by to nemohl vidět!! Takový monstrum co je to zač?? Zvolal Fred. Tedy na to odpověděl. Tady je evoluce trochu zaostalá!! Vypadá to jako dinosauři!! Zrovna támhleto vypadá jak nějaký sauropod!! Odhaduju to asi na 42 metrů!! Támhle je jich celé stádo!! To je pokrok pro vědu! Pojmenuju je Miroplasmosauři, což z latiny znamená divní tvorové. Musíme si tady vybudovat nějaký příbytek a informovat vědce na Zemi, ať nám sem pošlou ten stroj a nějaké zásoby a materiál, abychom je mohli zkoumat. 


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

LÍBÍ SE VÁM MŮJ DINO BLOG???

ANO JE SUPER 45.4% (951)
NO JE DOBRÝ, ALE CHCE TO JEŠTĚ PŘIDAT 16.8% (352)
dobrý 10.9% (229)
nic moc 12.3% (257)
Je to nejhorši blog pod sluncem :( 14.6% (307)

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 14. dubna 2010 v 17:32 | Reagovat

To je ale krásné! Já chystám příběh z budoucnosti, bude na mém blogu, tak se prosím podívej! Ale bude to možná až za dlouho.

2 HAAS HAAS | Web | 14. dubna 2010 v 17:44 | Reagovat

Jo, ale on bude až fakt za dlouho. Hele, jak se jmenuješ na YouTubu? Já jsem tam jménem: blogorgonopsid .

3 mojeznamky mojeznamky | Web | 14. dubna 2010 v 17:51 | Reagovat

HELE KÁMO TAKŽE JÁ SEM SE NAMÍCHNUL

4 mojeznamky mojeznamky | Web | 14. dubna 2010 v 17:54 | Reagovat

Chystám podobný příběh a ehhhh promiň za předchozí příspěvek

5 Eva Eva | Web | 14. dubna 2010 v 18:49 | Reagovat

Krásný lánek!!!

6 HAAS HAAS | Web | 14. dubna 2010 v 19:42 | Reagovat

Prosím, napiš do dalšího kola mé soutěže, najdeš ji v Naše soutěže. Je to páté kolo. Prosím, prosím , prosím.

7 deinonych deinonych | Web | 15. dubna 2010 v 15:42 | Reagovat

Zajímavý příběh.

8 otto otto | 10. února 2011 v 11:50 | Reagovat

kosmická loď AH96 je fakt dobrý stroj.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama