Prosím nekopírujte texty ani obrázky bez svolení autora

Paleontologická zahrada - Výprava pro Masiakasaura

11. února 2010 v 20:58 | Jiří Kryštof Jarmar |  Paleontologická zahrada

Výprava pro Masiakasaura

Dnes se píše 1. prosince 1996 a u nás v parku je zima. Celý park pokryla 1 centimetrová halda sněhu. Naštěstí už se zase otepluje, protože tady moc dlouhé zimy nebývají. Marvin s jeho týmem pracuje už týden na odklizování sněhu. Dinosauři totiž nebyli na zimu moc zvyklí. Musíme mít tepleji, protože plánuji výpravu do svrchní Křídy na pravěký Madagaskar. Cílem je dravý a nádhernýMasiakasaurus. Studuji co jedl a s kým žil. Děláme velké přípravy a budujeme výběh pro tohoto malého predátora. Výběh bude v madagaskarském porostu s rybníkem a menší travnatou plání. Výprava ale nebude procházkou a kocháním se okolím. Na svrchnokřídovém Madagaskaru žijí i velcí dravci jako je například Majungasaurus. Vše je tedy připraveno a my můžeme odjet. Z garáže vyjíždí Nick s naším novým teréním vozidlem značky Jeep. Zmenšeniny UV lamp jsem dal do mé brašny, abych mohl zapnout teleport v pravěku. Velký teleport jsme umístili do hlavní brány a vyrazili jsme miliony let zpět do časů, kdy ještě zemi vládli dinosauři!


Přivítal nás bujný porost madagaskarského lesa, ale čekalo nás velké překvapení. Ocitli jsme se přímo uprostřed velké mokřady a auto se nám málem potopilo. Vzali jsme si věci a chtěli se přebrodit na břeh. Když vtom Nick zahlédl obrovskou přibližující se vlnu. Z vody se vyřítilo gigantické monstrum a zakouslo se svými obrovskými zubatými čelistmi do našeho Jeepu. UTÍKEJTE!!! Zakřičel Nick. Fred skočil do vody jako první a my všichni za ním. To byla ale chyba. To monstrum zvané Majungasuchus se vydalo ihned za námi. Pomalu se k nám přibližoval a my jsme jen tak tak konečně doplavali ke břehu. Majungasaurus se vyřítil z vody a mířil si to přímo proti nám. Nakonec jsme mu utekli a on se vrátil do mokřady. Když jsme tuto výpravu připravovali v parku, úplně jsem na něho zapoměl. Měli jsme veliké štěstí. Tento krokodýl Majungasuchus totiž dosahuje 13. metrů.


Udýchaní jsme se dobelhali k vysokému stromu a tam jsme si odpočinuli. Vzbudilo nás až hlasité řvaní. Teprve tehdy jsem si uvědomil co jsme to vlastně udělali. My jsme spali uprostřed pravěké krajiny, která byla plná masožravých potvor, které by rády okusili lidské maso. Ten hlasitý zvuk se opakoval ještě pětkrát. Potom utichl. Všichni jsme se zaposlouchali, odkud ty zvuky jdou. Když jsme to zjistlili, rozběhli jsme se dál do lesa. Po vyčerpávajícím běhu jsme měli na obličeji velké šrámy od nepříjemě bičujících rostlin. Konečně jsme tedy byli na místě, odkud šli ty zvuky. Všichni jsme stáli jako sochy. Viděli jsme prvního opravdového dinosaura a to v podobě velkého dravce zvaného Majungasaura. Tento obrovitý tvor je největším madagaskarským dravcem. Stál tam nad druhým už mrtvým Majungasaurem. Přikrčili jsme se za kamenem, který byl asi 3 metry od mršiny Majungasaura. Ten strašlivý zvuk co se ozýval, byl asi boj těchto dvou dravců o teritorium. Napadlo mě, že by bylo dobré mít v parku Majungasaura.


Vytáhnul jsem teleport a chtěl Majungasaura vlákat do portálu. Zapnul jsem teleport a začal ho lákat do parku. Majungasaurus si mě vůbec nevšímal. A tak jsem ho zkusil vyprovokovat. Fred na mě zakřičel "Co to děláš?!!" Stoupnul jsem si před Majungasaura a začal na něj řvát. Vůbec nereagoval. Už jsem měl dost toho jeho ignorování a tak jsem si vylezl na mršinu mrtvého Majungasaura a začal křičet. Majungasaurus byl naštvaný, rozevřel do široka tlamu a začal výstražně řvát!!!! Potom .............

Popis k obrázkům:
-
1. Majungasuchus vystartoval z vody. Na stromě je vidět Rahonavis.
2. Majungasaurus hoduje na mršině mrtvého Majungasaura.

Příště: Jak to bude s Majungasaurem??? Půjde do teleportu??? Nebo se přihodí ještě něco horšího???
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

LÍBÍ SE VÁM MŮJ DINO BLOG???

ANO JE SUPER 45.4% (951)
NO JE DOBRÝ, ALE CHCE TO JEŠTĚ PŘIDAT 16.8% (352)
dobrý 10.9% (229)
nic moc 12.3% (257)
Je to nejhorši blog pod sluncem :( 14.6% (307)

Komentáře

1 mojeznamky mojeznamky | Web | 12. února 2010 v 13:46 | Reagovat

Já bych chtěl aby byl v parku

2 deinonych deinonych | Web | 12. února 2010 v 13:57 | Reagovat

Super je to jako prehistoric park.

3 HAAS HAAS | Web | 12. února 2010 v 14:11 | Reagovat

Fakt je to jako Prehistorický park, to jsem zvědav, co bude...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama